Dodávatelia


VENTILÁTORY, REKUPERAČNÉ JEDNOTKY, VZDUCHOTECHNICKÉ ZOSTAVNÉ JEDNOTKY, OHRIEVAČE, VÝROBKY PRE KÚPEĽNE

Talianska spoločnosť Vortice® bola založená v roku 1954 v Miláne v časti Tribiano. Jej zakladateľom je Attilio Pagani, ktorý skonštruoval prvý plastový ventilátor na odsávanie pár nazvaný Vortice, podľa ktorého neskôr pomenoval aj celú spoločnosť.

V portfóliu produktov sa nachádzajú axiálne, radiálne, potrubné, nástrešné ventilátory, spotrebiče pre kúpeľne, ventilátory na leto, elektrické ohrievače, kuchynské odsávače pár a čističe vzduchu. Vďaka tomuto širokému spektru produktov patrí k lídrom na trhu zameraným na domácnosti ale aj komerčnú sféru, pričom výrobky sú nielen vysoko kvalitné, spoľahlivé a bezpečné, ale ponúkajú aj pokrokový dizajn.

Už viac ako 65 rokov ponúka Vortice® riešenia pre zdokonalenie kvality ovzdušia, pričom bola jednou z prvých spoločností, ktoré mali kvalitu a parametre svojich produktov certifikované "IMQ" (Italian Mark of Quality Institute) nezávislou spoločnosťou, ktorá je celosvetovo známa a uznávaná. Vortice® kladie veľký dôraz na všetky potrebné testovacie procedúry, aby bola zabezpečená maximálna bezpečnosť užívateľa. Naviac, ako garancia pre zákazníka, sú testované aj výkonové parametre všetkých produktov a potvrdené certifikáciou IMQ.

V súčasnosti má spoločnosť Vortice® celosvetovú pôsobnosť s ročnou produkciou pre export viac ako 600 000 výrobkov. 


KOMERČNÉ A PRIEMYSELNÉ VENTILÁTORY

História Casals siaha až do konca XIX. storočia (1881), kedy zakladateľ Francesco Casals Fransoy otvoril malú dielňu v centre Ripollu (Girona). Od mechanizácie odliatkov z liatiny a výroby strojov pre továrne a dielne sa tento malý podnik v priebehu rokov rozvinul a stal sa podnikom zameraným na výrobu náhradných dielov pre nástroje a potom na výrobu nástrojov. 

V roku 1924 spoločnosť Casals zahájila výrobu prvých priemyselných ventilátorov. Najskôr boli použité systémy kusovej výroby, ktoré sa časom zmenili na moderné výrobné linky. Týmto spôsobom sa Casals stal lídrom v obore. Postupom času spoločnosť Talleres Casals diverzifikovala výrobu a dnes má Casals Ventilation, jedna z jej divízií, vlastnú entitu a je nezávislá na ostatných. 

Továreň sa nachádza v Sant Joan de les Abadesses, má rozlohu 12000m2 a vyrába viac ako 5000 druhov ventilátorov, ktoré zásobujú národné i medzinárodné trhy. Okrem toho existuje v Ripolle ďalší výrobný závod, ktorý sa špecializuje na výrobu veľkých priemyselných vrtúľ a opláštení. V súčasnej dobe ako výrobca ventilátorov s viac ako 125 rokmi skúseností má spoločnosť Casals Ventilation k dispozícii veľké množstvo produktov pre trh technického vetrania stavieb a priemyselných ventilátorov.

Medzi najdôležitejšie produkty patrí rad certifikovaných ventilátorov s požiarnou odolnosťou 400°C/2h. Okrem profesionálneho technického tímu pripraveného vyriešiť akékoľvek otázky, dodáva Casals tie najvhodnejšie produkty (na mieru) pre uspokojenie akýchkoľvek potrieb projektov a zákazníkov.

V roku 2019 oznámila spoločnosť Vortice Group akvizíciu spoločnosti CASALS Ventilación a stala sa jej 100% vlastníkom.

 


REZIDENČNÉ A KOMERČNÉ KLIMATIZÁCIE, VRF SYSTÉMY, VODNÉ SYSTÉMY 

Francúzska spoločnosť Airwell bola založená v roku 1947 v meste Guyancourt blízko Paríža. Bola prvým Európskym výrobcom klimatizácii s priamym odparovaním. Už v roku 1950 spustila masovú výrobu prvých okenných jednotiek a v roku 1970 vyvinula split systém rozdelením okennej jednotky pre zníženie hlučnosti v interiéri. Výrobu prvého tepelného čerpadla spustila v roku 1980.

V súčasnosti po vyše 70. rokoch existencie patrí Airwell medzi popredných dodávateľov a výrobcov klimatizačných technológií s celosvetovou pôsobnosťou.


REZIDENČNÉ A KOMERČNÉ KLIMATIZÁCIE, VRF SYSTÉMY, TEPELNÉ ČERPADLÁ 

Japonská spoločnosť PANASONIC bola založená v roku 1918 v meste Osaka a vyrástla z prvých troch zamestnancov k dnes cca 260 000 zamestnancom. Jej zakladateľ Kónosuke Matsushita sformuloval v roku 1929 základný cieľ spoločnosti: "Ako priemyselný výrobca prijímame svoju zodpovednosť a preto sa budeme vo svojej obchodnej činnosti zameriavať na pokrok a rozvoj spoločnosti a prospech pre ľudstvo, aby sme zvýšilu kvalitu života na celom svete", podľa ktorého sa riadi spoločnosť dodnes. 

Panasonic je celosvetovo jeden z najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky, radený Fortune 500 na 3. miesto v rámci odvetvia elektronika a elektrotechnika.

S výrobou domácich klimatizácií spoločnosť začala v roku 1958. V roku 1973 uviedla na japonský trh prvé tepelné čerpadlo vzduch/voda. V roku 1985 predstavila prvý VRF systém s plynovým pohonom. Od roku 2010 dodáva vzduchom chladené rezidenčné tepelné čerpadlá radu Aquarea.

Vďaka extrémne širokej ponuke riešení chladenia, vetrania, či vykurovania, nadštandardnej kvalite, nadčasovému dizajnu a špičkovým technickým parametrom (nízka hlučnosť, vysoká účinnosť, patentovaná filtrácia NanoeX) sa produkty Panasonic radia medzi najvyhľadávanejšie  na trhu.


REZIDENČNÉ A KOMERČNÉ KLIMATIZÁCIE, VRF SYSTÉMY, VODNÉ SYSTÉMY 

Skupina Guangdong Giwee Group Co., Ltd., je globálnym výrobcom na trhu komerčných a rezidenčných klimatizačných systémov s pôsobnosťou už od roku 1994, kedy pôsobila pod značkou Chigo. V súčasnosti je továreň vlastnená spoločnosťou Guangdong Carrier Heating, Ventilation & Air-conditioning, ktorá patrí pod globálnu skupinu Carrier. Jedná sa o rastúcu a modernú spoločnosť zaoberajúcu sa výskumom, vývojom, výrobou a distribúciou klimatizácií na domácom a svetovom trhu.

Ako jedna z hlavných spoločností na čínskom trhu v odbore klimatizácií GIWEE zahŕňa kompletný výrobný rad zariadení pre klimatizáciu a radí sa k najväčším spoločnostiam s kompletným priemyselným reťazcom. Výrobná stratégia sa stretáva s rôznymi požiadavkami trhu a tým umožňuje značke GIWEE rýchly rozvoj.

Systém manažmentu kvality ISO9001, systém environmentálneho manažmentu ISO14001, systém riadenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci OHSAS18001, systém riadenia procesov s elektrickými a elektronickými súčasťami a výrobkami so škodlivými látkami QC080000. Hlavné produkty sú certifikované CCC, EUROVENT, certifikácia úspory energie, ETL, AHRI, DOE, CE, CB, SASO, ESMA, MEW a ďalšími.

V spolupráci so svetovými výrobcami kľúčových komponentov (kompresory Copeland, Hitachi, Mitsubishi, GMCC, motory ventilátorov Panasonic, Nidec) a pri súčasnom dodržaní prijateľného pomeru kvality k cene, sa výrobky GIWEE radia medzi špičku a to aj vďaka trvalému zameraniu na výskum a vývoj.  

Divízia komerčných klimatizácií, ktorá vznikla v roku 2002 je rýchlo napredujúcou časťou spoločnosti, pričom v súčasnosti sa komerčné jednotky (split, multisplit, VRF) distribuujú do viac ako 100 krajín po celom svete.


DOMÁCE A BAZÉNOVÉ ODVLHČOVAČE, REZIDENČNÉ REKUPERAČNÉ JEDNOTKY

Dánska spoločnosť Dantherm bola založená v roku 1958 pánom Ejlert R. Olsenom. Počas prvých rokov sa výroba zameriavala len na ohrievače vzduchu, odvlhčovače a vetracie vzduchotechnické jednotky. V roku 1998 bolo protfólio rozšírené o jednotky pre chladenie telekomunikačných priestorov.

Inovatívne, spoľahlivé a energeticky efektívne zariadenia zabezpečujú tomuto výrobcovi pozíciu lídra medzi výrobcami stacionárnych a mobilných jednotiek.

Spoločnosť je špecialistom v oblasti odvlhčovania už vyše 60 rokov pričom ponúka riešenia nie len pre domácnosti a wellness, ale aj pre veľké bazénové haly a aquaparky.

Dantherm má hlavné sídlo v Dánsku a pobočky v Nórsku, Švédsku, Veľkej Británii, USA a Číne. Výrobou a vývojom rezidenčných rekuperačných jednotiek sa zaoberá divízia Dantherm Residential.

 


ADSORPČNÉ ODVLHČOVAČE 

Cotes je nezávislá súkromná dánska spoločnosť. Nezávislosť umožňuje byť autonómny a ísť pre klientov o niečo navyše pri hľadaní správneho riešenia pre odvlhčenie vzduchu. Majiteľ spoločnosti Cotes a teraz manažér rozvoja podnikania Thomas Rønnow je na čele spoločnosti od roku 2009 a je druhou generáciou v jeho rodine, ktorá vedie podnik. Jeho otec, Søren Rønnow Olesen, založil spoločnosť v roku 1986 v malej dedinke pri Slagelse v Dánsku. Cotes sa za viac ako 35 rokov svojej existencie stal globálnou značkou, ktorej dôverujú malé aj veľké spoločnosti s ohľadom na poskytovanie správneho riešenia odvlhčenia vzduchu v rôznych segmentoch.

Cotes má víziu sveta, v ktorom každý podnik chápe výhody suchého vzduchu. Keďže zmena klímy prináša na celom svete ešte viac horúcich a vlhkých podmienok, spoločnosť vidí rastúcu potrebu v riešení odvlhčenia vzduchu, tak aby zaistili, že si podniky v mnohých priemyselných odvetviach môžu udržať svoje vysoké štandardy bez toho, aby zvyšovali svoju uhlíkovú stopu. Cotes vyrába a odosiela viac ako 6 000 kusov ročne klientom po celom svete.

Poslaním spoločnosti je dodávať najudržateľnejšie riešenia pre potreby suchého vzduchu na trhu. Spoločnosť sa snaží konkurovať nielen cenou, no poskytovať aj rôzne integrované riešenia, poskytnúť technicky najefektívnejšie a energeticky najúčinnejšie riešenie, kvalitu, skúsenosti, zameranie na účinnosť a čo najlepšiu návratnosť investícií.

Dnes má Cotes výrobné, výskumné a vývojové zariadenia v Dánsku a Poľsku. Výroba je optimalizovaná na montáž a úpravy/prispôsobenia tak, aby svojím klientom a partnerom na celom svete zabezpečili efektívne riešenia. Oddelenie výskumu a vývoja má spolu viac ako 100 rokov skúseností v tomto odvetví a spoločnosť Cotes vynakladá + 7 % svojich ročných príjmov na výskum a vývoj, aby si udržala silné postavenie na trhu, keďže technológia sa neustále vyvíja.

Všetko, čo sa v Cotese robí, je založené na odbornom know-how, dlhoročných praktických skúsenostiach a neustálom výskume dôsledkov nekontrolovanej vlhkosti. Cotes riešenia vlhkosti využívajú holistický prístup založený na údajoch na odstránenie vody zo vzduchu, zabezpečenie kriticky nízkych rosných bodov, zabránenie kondenzácii a korózii a zabezpečenie hygienického a stabilného výrobného prostredia. Aplikácie klientskych riešení sú široké, takže z odvlhčovača Cotes môže mať úžitok mnoho rôznych typov podnikov a odvetví.

V pobrežnom veternom priemysle má Cotes patentované riešenie pretlaku soľného filtra, ktoré chráni vnútro veterných turbín suchým a odsoleným vzduchom. Spoločnosť Cotes už viac ako 20 rokov dodáva osvedčené riešenia pre veternú energiu, ktoré znižujú náklady, zvyšujú výkon a vytvárajú lepšie životné podmienky pre ľudí aj technológie. S globálnym podielom na trhu 80+ percent v odvetví veternej energie na mori, Cotes riešeniam suchého vzduchu dôverujú niektoré z najväčších značiek v tomto odvetví.

V závislosti od potreby dokáže Cotes poskytnúť riešenia pre rôzne odvetvia – priemyselné, potravinárke, skladovacie, letecký priemysel, vodárne a úpravovne vody, zimné štadióny, lítium-ion výrobu batérií, sušiace kabíny, chladiarenské a mraziarenské priestory.

Cotes vyvíja, vyrába a predáva najlepšie adsorpčné odvlhčovače na trhu.

 


FANCOILY 

Taliansku spoločnosť SABIANA založili v roku 1929 Franco Binaghi a Benvenuto Anatrella, so zameraním na výrobu vykurovacích zariadení. Po úspešnom prekonaní vojnového a povojnového obdobia, spoločnosť prispôsobila svoj výrobný program moderným požiadavkám implementovaním automatizácie výrobného procesu pre vykurovacie jednotky a následne sa stala Európskym lídrom v tomto segmente.

V sedemdesiatych rokoch SABIANA predstavila sálavé panely, ktoré vo veľmi krátkom období preukázali svoje využitie, ako najmodernejší a najefektívnejší systém vykurovania veľkokapacitných priestorov. Pokrokový dizajn a technológia výroby prispôsobená na masovú produkciu týchto panelov zabezpečili, že sa spoločnosť SABIANA stala Európskym lídrom aj v tejto oblasti.

Vďaka viac ako 90-ročným skúsenostiam a vysokej spoľahlivosti, SABIANA dokazuje svoj hlavný zámer: garantovať zákazníkom kvalitný produkt a dôveryhodný vzťah s dodávateľom. Vďaka tejto filozofii je spoločnosť SABIANA pripravená prekonávať aj výzvy nadchádzajúcich rokov.
 

Profesionálne služby

Profesionálne služby

Oblasti chladenia, vzduchotechniky a odvlhčovania sa venujeme už viac ako 20 rokov

Technológie a kvalita

Technológie a kvalita

Dodávame tie najkvalitnejšie zariadenia od renomovaných výrobcov, ktorí udávaju trendy

Showroom v Bratislave a Košiciach

Showroom v Bratislave a Košiciach

Prídte nás navštíviť do našich pobočiek, kde nájdete odpovede na všetky otázky